Genel

Yılın Rengi Ultraviole Mor ile Evlerimizi Yaza Hazırlıyoruz

1 Haziran 2018

Evet değerli okuyucular ; sıkı  durun bu yazın rengini  pantone , ultra viole mor olarak belirledi. Bende size smystil aracılığı ile ultra viole moru ev dekorasyonunda nasıl kullanabileceğinize dair bir yazı hazırladım …

Sizlere tüyolar vermeden önce mor rengin asaletinden bahsetmeden geçemeyecegim. Elbette mor renk ; asaleti, zenginliği , romantizmi , güçlü dişiliği temsil eder. Mor rengin en güzel yanı baskın ton olduğu için yanındaki renkleri  daha çok ortaya çıkarmasıdır. Ki mor rengin kırmızıyla bile çok güzel sıcak ve enerjik durduğunu düşünenlerdenim… Peki duygusal modumuza göre mor rengi istememizin sebebinin güçlü ve zengin görünme isteğimizle alakalı  olduğunu söylesem 🙂 Morun her tonunu konuşabiliriz lila , lavanta, leylak , eflatun  ve ultra viole mor… peki Neden ultra viole mor çünkü  morun 21. yy tonu ultra viole mor ve daha galaksisel daha modern ve karakteristik bir tutumu  vardır.

Ultra viole mor evimizde dekor olarak kullanılacaksa kendi karakteri gereği en çok kumaşlarda dokusal oyunlarla güzelleşiyor mesela kadife bir kumaşta size derinlik verecek ışık oyunları ile  görsel bir şölen yaratabilirsiniz. Deri döşemelerde mor , derinin asil duruşunu yükseltip daha gösterişli  bir mekan elde etmenizi sağlayacaktır. Mekanınızda morun feminen duruşunu  kırmak isterseniz krem rengi ile yumuşatabilir ferahlatabilir veya siyah ile daha maskülen bir tarza dönüştürebilirsiniz. Moru eğer duvar renginizde kullanacaksanız yine dokulu bir duvar kağıdı öneririm. Fakat mor ve desenli duvar kağıdı yine morun baskınlığından dolayı duvara uygulandığında bir sure sonra psikolojik olarak yorabilir. Bu durumda daha dar bir bölgede kullanmak daha doğru olur.

  

Ultra viole mor diğer morlara göre daha patlayan bir renktir ve bu rengi beyaz gibi bir renkle tamamlamaktan ziyade enerjisi düşük gri , krem , bej , duman rengi ,  çay  yeşili  gibi renklerle tamamlamalısınız.  Peki ultra viole mor rengi tamamlamak değil yanına eşdeğer baskınlıkta bir renk istersek ne yapmalıyız , işte o zaman yanına moru daha baskın tutma şartı ile deve tüyü rengi , zeytin yeşili , açık  veya derin turkuaz gibi doğa renkleri ile bütünleyebilirsiniz.

Mor rengi sadece aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Tamamen dekorasyon değişikliği yapmak istemeyenlere sadece bu güzel rengin enerjisini hissetmek isteyenlere birkaç aksesuar önerisi ile devam edelim…

Evlerinizi güzelleştirip mekanlarınıza değer katın çünkü  siz bunu hakediyorsunuz .

Sevgilerimle Mimar Aşkın Ülker…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply