Dekorasyon

Mimar Aşkın Ülker ile Yeni Yazı Köşemiz

26 Mart 2018

Merhaba sevgili smystil takipçileri
Ben mimar Aşkın Ülker.
İstanbul doğumlu ve çocukken habire resim yapmak isteyen bir çocuktum.
Ne yazıktır ki eğitim sistemi sebebiyle zamanla çizme isteğimi gideremedim fakat Tekirdağ da liseyi bitirip artık yapmak istediğim mesleği seçme vaktim geldiğinde mimarlık benim için en güzel seçenek oldu.  İstanbul Aydın Üniversitesinde burslu olarak mimarlık eğitiminde bu yoldaki macerama başladım. Mimarlık eğitimi en disiplin gerektiren lisanslardan biridir. Bu dönemde  hayatımı okuluma gore duzenlemeyi öğrenmiştim. Aslında mimarinin en guzel yanı mimarlığın heryerde oluşudur. öğrenciliğimiz boyunca arkadaşlarımızla gittigimiz heryerde , herşeye eleştirel bakış açısı  ile bakmayı öğrendik. Kisa sürede cok işler başarmak için zaman planlamanın önemini daha öğrenciyken öğrenmek bu bölümde en büyük kuraldır ki  bunun avantajlarını ilerleyen yıllarımda yaşadım ve yaşamaktayım.

dünyaya milyon yillardan beri yerleşmiş  insanoglunun kendini dünyaya atfetmesi sebebi ile dünyayı kendimize  uygun bir hale getirme arzusu birlesince mimarlık olgusu tomurcuklandı. şimdi bu koca çınarın  bir parçası olarak ölüp  giden canlı  hayata kalıcı  izler birakabilmek çok güzel. Mimarlık serüveni insanoğlunda böyle  başladı  peki ben ?

Mezun olduktan sonra , mesleki hayatıma başladım ve sürekli gelişen  değişen  parametreler içinde , kurulu carkta kendime yer edinirken avantajim ne oldu. Çok çalışmak… biz kadınların dünya düzeninin çarkında yer alıp dünya mekanını güzelleştirmek en büyük meziyetlerimizdendir. Sevgili okuyuculara benim nacizane tavsiyem yaratıcının bize verdiği bu gücü evrene , bizden sonra yaşayacak insanlara en verimli şekilde aktarmak için çok çalışmaktır. Size kisaca kendimden bahsettim smystil aracılığı ile sizlere dekorasyon önerileri  vereceğim…
Mademki yaşıyoruz mekanlarınızı cennetlestirelim evrene güzel  enerjilerimizi göndererek bu dünyadaki cennetimizi büyütmeye çalışalım ben size bu konuda rehber olacağım minik dokunuşlarla neler yapabiliriz gelecek yazılarda takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle…

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Kerim Yıldız 9 Nisan 2018 at 18:54

    Mekanları cennetleştirmek güzel bir tema. Şimdiden başarılar dilerim

  • Leave a Reply