Genel Stil Önerileri

2018 RENKLERİ İLE YAZ ŞIKLIĞI

30 Mayıs 2018

 

Biliyoruz ki pantone’nin bu sene için seçtiği efsanevi renk ultra viole moru . Hepimiz bu rengi çok sevdik fakat bununla beraber bir alt tonlar kataloğu da çıktı.Bu günki yazımda tüm bu renkleri ve kıyafet örneklerini paylaşacağız.Yaz sezonu benim için diğer sezonlardan bir tık daha önemli ve önde . Sebebi de bu dönemde hem mezuniyetlerin hem yaz tatilinin hemde düğün kına geceleri ve benzeri kutlamaların en yoğun olduğu dönem olması. Gerçekten hem birbirleri ile güzel kombinasyon oluşturan renkler hemde doğadan natürel ilhamı olan renkler.Abiye ve davet kıyafetleri seçerken mezuniyet , düğün elbisesi seçerken bu renkleri göz önünde bulundurarak sezonun gözde seçimlerini yapabiliriz.Sadece davet özel gün elbiselerinde değil günlük kombinlerimizde ve tatil bavulumuzda da bu renk tablosundan faydalanabiliriz. Bu yazımı bir youtube videosu olarak da hazırlayıp yayınlamayı düşünüyorum yazlık alışverişlerimiz için çok faydalı olacağına eminim.

En gözde yaz rengi güneş rengi ile başlamak istedim.Görüldüğü üzere ünlü tasarımcılar bile bu sene mutlaka enerji veren sarıyı koleksiyonlarına eklemiş unutmamışlar,benden küçük bir tüyo sizde bu yaz sarı rengi asla unutmayın 🙂

Şarap rengi diye de tabir edilen vişne mürdüm arası bu muhteşem renk. Olduğu her yere asalet katması ile bilinir,bir kaç ton koyusu özellikle beyaz tenlilere çooook yakışır.

Gelelim 2018 yılı için özel seçilen yılın rengi ultraviole mor rengine. Morun her tonunu seçebiliriz aslında bu yıl zirvede olduğu dönem. Bu sebeple mor renk sevenler bol bol tadını çıkarsın sevmeyenler de mutlaka leylak tonları da olsa bir parça edinsin. Bu güzel rengin enerjisinden mahrum kalmayın.

Bu muhteşem renk almost mouve diye geçiyor Türkçe de tam karşılığı yok 🙂 tam çevirisi pembemsi leylak ama ten rengi 🙂 Ama hakkını vermek lazım mükemmel bir ton . Yaza çok yakıştığı kadar kış sezonuna da çok yakışıyor ve bu sene sevdiğimiz markalar bu tonda bir sürü kaban ve manto modelleri üretti.

Buz mavi,bebe mavi ,gök mavi ; hangi isimle söylersek söyleyelim modası asla geçmeyen ruha dokunan bir renk olduğu kesin. Gardolabınızda bu renk bir kıyafetiniz yoksa bu yazıyı okuduktan sonra koşarak alışverişe çıkın ve bir kaç parça mavi kıyafet edinin benden söylemesi.

Benim en sevdiğim zor renklerden biridir bordo…Neden zor dedim ? Çünki malesef bizim ülkemizde bu güzelim renk asla doğru kombinlenemiyor.Kadınlarımız renk korkusu olduğundan dolayı hemen siyahla birleştirip giyiyor.Artık öyle bir algı olmuş ki bordo ve siyah malesef yerli üretici firmalar bile bordo elbiselere siyah güpür ve danteller siyah aksesuarlar üretiyor.Asla bordonun yanı siyah değil!

bordo-açık gri

bordo-yeşil

bordo-pudra

Bu renkleri bir deneyin ve sonucu görün . Bu muazzam rengi siyah kullanarak ziyan etmeyin illaki siyahla kullanmak istiyorsak bordonun en sıcak tonlarından vişneye bakan bir renk ile kullanabiliriz.Farklı renkte kombin önerileri için smystil@gmail adresime mail atarak danışabilirsiniz.Herkese mutlu haftalar dilerim sevgilerle….

Sümeyye Tülü Gedikli / SMYSTİL

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply